фызика

Сообщение №4948 от Vova 08 февраля 2009 г. 22:42
Тема: фызика

помогите пожалуста((( """ Автобус масою 6 т рівномірно піднімається вгору з кутом нахилу дороги 15 градусів до горизонту. Яка сила тяги автобуса тертя коліс об дорогу 0,06?"""


Отклики на это сообщение:

> Автобус масою 6 т рівномірно піднімається вгору з кутом нахилу дороги 15 градусів до горизонту. Яка сила тяги автобуса тертя коліс об дорогу 0,06?

Оскількі автобус рухається рівномірно, сила тяги автобуса дорівнює сумі сили тертя та сили, що тягне автобус вниз (некомпенсована складова сили тяжіння) - див. тут. Відомо, що силу тертя можна виразити за допомогою коефіціенту тертя μ=0,06:

де α=15 градусів - кут нахилу дороги, m - маса автобусу, g - прискорення вільного падіння.

У свою чергу, сила, що тягне автобус вниз, дорівнює

Тому сила тяги автобуса дорівнює

Не забувайте перевести усі значення до спільних одиниць вимірювання (наприклад, тони в кілограми).

----------------

Насправді це рішення "вірне" лише тоді, коли колеса автобуса заблоковані та просковзують по дорозі, а автобус тянуть на буксирі. Але в цьому випадку треба говорити не про силу тяги автобуса, а про силу тяги буксира. Проте я підозрюю, що очікується всеж таки рішення, що наведене вище, бо інакше коефіцієнт тертя непотрібний.

Вірне рішення отримаємо, якщо згадаємо, що на сухій дорозі колеса майже не просковзують, тому сила тяги (вона же сила тертя) дорівнює силі, що тягне автобус вниз. Тому вірне рішення


Обращаю внимание на п.15 Правил: На форуме разрешается использовать только русский язык. В качестве исключения допускаются небольшие цитаты из статей на английском языке.


> Обращаю внимание на п.15 Правил: На форуме разрешается использовать только русский язык. В качестве исключения допускаются небольшие цитаты из статей на английском языке.

Прошу прощения - выпендрился (учил всегда на русском языке, решил попробовать - ох, непросто переходить на украинский в физике, даже если в быту оба языка - родные). Принял к сведению, больше не повторится.


> > Автобус масою 6 т рівномірно піднімається вгору з кутом нахилу дороги 15 градусів до горизонту. Яка сила тяги автобуса тертя коліс об дорогу 0,06?

> Оскількі автобус рухається рівномірно, сила тяги автобуса дорівнює сумі сили тертя та сили, що тягне автобус вниз (некомпенсована складова сили тяжіння) - див. тут. Відомо, що силу тертя можна виразити за допомогою коефіціенту тертя μ=0,06:

>

> де α=15 градусів - кут нахилу дороги, m - маса автобусу, g - прискорення вільного падіння.

> У свою чергу, сила, що тягне автобус вниз, дорівнює

>

> Тому сила тяги автобуса дорівнює

>

> Не забувайте перевести усі значення до спільних одиниць вимірювання (наприклад, тони в кілограми).

> ----------------

> Насправді це рішення "вірне" лише тоді, коли колеса автобуса заблоковані та просковзують по дорозі, а автобус тянуть на буксирі. Але в цьому випадку треба говорити не про силу тяги автобуса, а про силу тяги буксира. Проте я підозрюю, що очікується всеж таки рішення, що наведене вище, бо інакше коефіцієнт тертя непотрібний.

> Вірне рішення отримаємо, якщо згадаємо, що на сухій дорозі колеса майже не просковзують, тому сила тяги (вона же сила тертя) дорівнює силі, що тягне автобус вниз. Тому вірне рішення

>

Вовочка! АВТОР задачи и БАТЬКО КАРЛО шутят (шуткують). При таких μ=0,06 и α=15о автобус будет скользить вниз, т.к. μ < tgα
Это всё.


Физика в анимациях - Купить диск - Тесты по физике - Графики on-line

Реклама:
Rambler's Top100